Fino koktel pecivo

Ovo je  recept od koga smo ranije pravili samo minijaturne pogačice, vrlo ukusne i pogodne posebno za posluženje kada se okupi manje društvo. Ovoga puta sam dala mašti na volju pa sam se malo igrala i od njega napravila i te mini pogačice i štapiće i na kraju – mede.

Koktel pecivo
Koktel pecivo

Malo sam ih obogatila i celim bademima, što bi se reklo, da ih pokvarim.

POTREBNO JE

  • 250 gr putera
  • 250 gr sitnog sira
  • 250 gr brašna
  • opciono – nepečeni badem ‚i jošneke semenke, po vašem izboru, za dekoraciju

PRIPREMANJE

  • preporučuje se da ovo testo prenoći – odstoji u frižideru najmanje 12 sati, a vi odlučite da li će to zaista biti noću ili možda i danju
  • zamesiti glatko testo od sira, putera i brašna i staviti u frižider
  • posle 12 ili više sati (za to vreme se odvija proces koji učini da se dobije pecivo nalik na lisnato) razviti oklagijom koricu debljine 5 mm
  • seći najmanjom rakijskom čašicom koju imate  sitne pogačice i ređati ih u pleh
Minijaturne pogačice
Minijaturne pogačice
  • od dela testa možete iseći štapiće
  • plastičnom modlom vaditi oblike po želji – ja sam ovoga puta pravila mede u čije sam ruke stavila badem
Meda od testa
Meda od testa
  • peći u rerni zagrejanoj na 200 stepeni najmanje 15 minuta, a pečeno je kada porumeni
 
Biljana Mijalkovic

Аутор: Biljana Mijalkovic

Diplomirani pravnik. Novinar. Šef dopisništva Radio Beograda u Nišu. Supruga sam i mama divne ćerke. Strastveni putnik i još strastvenija kuvarica.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Cake dobrog kuvanja
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.